balıkesir kürtaj fiyatları
balıkesir kürtaj fiyatları

2021 Yılı Balıkesir’ de Kürtaj Fiyatları

Balıkesir ’ de kürtaj fiyatları hakkında detaylı bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz. Öncelikle 2021-2022 yılı içerisinde kürtaj fiyatlarında çok bir farklılık olmaması tahmin edilmektedir. 2021 yılında Balıkesir kürtaj fiyatları 500-3000 TL arasında değişim göstermekte idi. 2022 yılı içerisinde de büyük olasılıkla fiyatlarda büyük bir oynama söz konusu olmayacaktır. Bu çerçevede değerlendirildiği zaman en düşük 700 TL, en yüksek 3500 TL kürtaj fiyatı olabilir. Fakat her hastane için aynı fiyat geçerli olmayacağı için bu fiyatlar ortalama fiyatları oluşturur.

Balıkesir Kürtaj Fiyatları Neye Göre Değişir?

Balıkesir kürtaj fiyatlarının değişmsine birçok neden etki edebilir. Bunların başında ise ilk olarak kişilere uygulanacak olan tedavinin ne olduğu gelir. Her kişiye aynı tedavi yöntemi uygulanmaz. Örneğin bazı kişiler gebelik sonlandırmak, bazı kişilerde diğer sorunlardan dolayı kürtaj olmak isteyebilir. Bu iki durumda da kürtaj fiyatları farklılık gösterir.

Balıkesir kürtaj ile gebelik sonlandırmada ise bebeğin kaçını haftasında olduğu kürtaj fiyatlarında etkilidir. Çünkü her haftada farklı bir ücretlendirme söz konusu olabilyor. 4. haftada kürtaj işlemlerine 600 TL ödenmekte iken 9.haftasında 2500 TL gibi bir ödeme yapılmaktadır. Bu sebeple ne kadar eken kürtaj olursanız, ödeyeceğiniz miktarda o oranda azalacaktır.

Kürtaj Acıtır Mı?

Kürtaj olacak kişilerin en büyük korkusu acı ve ağrılar olmaktadır. kürtaj sonrasında ve kürtaj esnasında ağrı ve acının olup olmayacağı büyük bir merak konusu olmaktadır. Öncelikle kürtaj esnasında sedasyon anestezi yöntemi kullanılır. Fakat acı hissi duyulmaktadır. Bu anestezi yöntemi ile acıyı en alt seviyede hissetmeniz sağlanır. Kürtaj sonrasında aşırı derecede ağrı ve acı hissi duymazsınız. Doktorunuz ağrı kesici önerecektir zaten. Fakat bu ağrı kesicileri sürekli değil, ağrınız çok olduğu zaman kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. Kürtaj sonrasında kanamalar görülebilir. Bunlar temiz bir ped ile takip edilmelidir. Bunun haricinde kürtaj sonrası aşırı ağrılı ve acılı bir süreç yaşamazsınız. Zaten kürtaja dair iyileşme süreci 25 günde gerçekleşeceği için kısa bir süre snra bunlar için endişelenmenize gerek kalmayacaktır. Fakat tedbirli olmada fayda vardır.