balıkesir kürtaj
balıkesir kürtaj

Balıkesir Kürtaj – Edremit Kürtaj

Balıkesir Kürtaj kadınların rahimlerindeki bebek tümör gibi maddeleri aldırmak için yapılan cerrahi işlemlere denir. Balıkesir kürtaj da bu cerrahi işlemler neticesinde kadının rahmi değişik yöntemler ile temizlenir. Sizler de Balıkesir kürtaj merkezlerine başvurarak bu gibi durumlarda kürtaj yaptırabilirsiniz. Kürtaj yaptıracağınız hastanenin ve doktorun seçiminin ardından kürtaj işlemi için randevu alabilirsiniz. Kürtaj yaptırmak çok çok uzun sürelerinizi almaz. Randevu aldınız günde yaklaşık 10 15 dakika içerisinde kürtaj işlemi tamamlanır.

Kürtaj Operasyon Süreci

Kürtaj sonrasında hastanın kendine gelmesi yaklaşık 20-25 dakika sürer. Bunun ardından hastada şiddetli ağrı ve kanamalar olabilir. Bu gibi durumlarda doktorunuz sizlere ağrı kesiciler ile ağrılarınızı hafifletebilir. Kürtaj yaptırmadan önce bazı kadınlarda rahim ağzı genişletme işlemi de yapılmaktadır. Bu gibi işlemleri yaptığı bildiğiniz Balıkesir Edremit kürtaj yerlerini tercih etmeden önce mutlaka hasta yorumlarına okumanızı tavsiye ederiz. Bu şekilde sizlere en iyi hizmeti verebilecek olan kürtaj merkezini bulabilirsiniz. Bu kürtaj merkezleri de sadece Bebek aldırma işlemleri değil aynı zamanda düşük yapan kadınların rahimde parça kalmaması için temizleme işlemine de kürtaj denir.

Kürtaj için en uygun gebelik haftalığı ise 5 6 haftalıktır. 5 6 haftalık olan gebeliklerde vakumlu kürtaj yöntemi uygulanmaktadır. 5 ve 6 haftanın dışında 10 haftaya kadar bebeklerde Bu yöntem uygulanabilir fakat bunun yanında başka yöntemler de kullanılabilir kürtaj için. Kürtaj yaptıracağınız doktorun daha önceki çalışmaları da oldukça önemlidir. Bu yüzden Balıkesir Edremit kürtaj merkezlerinin çalışmalarına bakarak sizin ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek nitelikte olup olmadığını anlayabilirsiniz. Aynı zamanda özellikle dikkat etmeniz gereken diğer bir nokta da kürtaj olacağınız hastanenin tam teşekküllü bir hastane olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Bu niteliklere dikkat ettiğiniz zaman kürtaj sonrasında da doldurunuz ulaşılabilecek yan etkilere karşı sizleri kontrol altında tutarlar. Bu sayede sağlıklı bir kürtaj dönemi geçirmiş olursunuz. Kadınların kürtaj olurken kürtajlarına ne kadar erken yaptırırlarsa o kadar onlar için bu iyi olacaktır. Çünkü bebek daha fazla büyüdüğünde anne ile arasında duygusal bir bağ oluşur. Fakat küçük aylıklarda olan bebekler için daha çok cerrahi bir işlem olarak görülür.