balıkesir kürtaj
balıkesir kürtaj

Balıkesir Kürtaj Merkezi

Balıkesir kürtaj yapan birçok kürtaj merkezi bulmak mümkündür. Balıkesir kürtaj merkezleri genellikle ücretli bir şekilde kürtaj yapmaktadırlar. Devlet Hastanesi’nde ücretsiz olarak yapılmaktadır. Fakat devlet hastanesinde genellikle anne sağlığını veya bebeğin sağlığını tehdit edecek veya riskli durumlarda kürtaj uygulanmaktadır. Bunun dışında sizin isteğinize göre kürtaj uygulaması çok nadir yapılmaktadır hatta hiç yapılmamaktadır. Bu yüzden kürtaj yaptırmak isteyen kişiler genellikle klinik ve özel muayenelere tercih etmektedirler. Balıkesir kürtaj merkezleri kürtaj yaptırmaya karar verdiniz ilk olarak sizlere bir ön görüşmeye çağırır. Görüşme ardından gebeliğin kesin olup olmadığı tespit edilir. Aynı zamanda kürtaj yapacak doktor için oldukça önemli olan gebeliğin kaç haftalık olduğu da tespit edilir.

Kürtaj’ da Hafta Sınırı

Balıkesir kürtaj merkezleri genellikle 10 haftalık geçmeyen gebelikte için kürtaj uygulaması yapmaktadır. Bunun dışında gebelikte haricinde çeşitli nedenlerden dolayı kürtaj yaptırmak isteyen kişiler için de bu işlem yapılmaktadır. Ön görüşmeler ve ön muayenelere bittikten sonra sizlere uygun kürtaj randevusu verilir. Tabii ki kürtaj olabilmesi için hem devlet hastanelerinde hem de özel kliniklerde 18 yaşından küçüklere kürtaj yapılmamaktadır.

Zorunlu şekillerde 18 yaşından küçük kişiler kürtaj yaptırmak istediklerinde anne ve babalarından onay alınır. Ancak bu şekilde 18 yaşından küçükler için kürtaj uygulaması yapılır. Gebelik sonlandırma işlemi için kürtajda genellikle 10 hafta olan gebelikler için yapılır. Fakat farklı hayatı riskler taşıyan durumlarda en fazla 20 haftalık olan gebelikler için kürtaj uygulaması yapılır. Balıkesir kürtaj merkezleri kürtaj uygulamasını en rahat yaptıkları haftalar gebeliğin 5 ve 6 haftalarıdır. Kürtaj olacağınız günün randevu saati geldiğinde sizlere genellikle vakumlu kürtaj uygulaması uyguna uygulayarak kürtaj işlemi yapılır. Bu işlem sen olduğu kadar uzun süren cerrahi bir işlem değildir. Gebeliklere veya yapılan işleme göre süresi değişse de standart olarak 10 dakika kadar sürmektedir. Tabii ki bazı durumlarda Bu süre değişiklik gösterebilir. Fakat genel olarak 10 dakikayı geçmez. Hastanın kendime gelmesi ve anestezinin etkisinden kurtulması ise 20 dakikayı geçmez. Sizlerde Balıkesir kürtaj merkezleri içinden seçeceğiniz bir merkezde bu şekilde rahatlıkla kürtaj işlemi yaptırabilirsiniz.