balıkesir kürtaj
balıkesir kürtaj

Kürtaj dan Sonra İyileşme Süreci Nasıl Olur ?

Balıkesir’ in Ayvalık, Bandırma, Edremit ilçeleri en büyük ilçeler olmasına rağmen sınırlı sayıda kadın doğum doktoru görev yapmaktadır. Dolayısıyla kadınlar Ayvalık kürtaj kliniği, Edremit kürtaj kliniği şeklinde internette araştırma yaparak kürtaj yapan doktorlara ulaşmaya çalışmaktadır. Bu konuda Balıkesir kürtaj kliniği tüm ilçelerden ya da civar illerden gelecek kadınlara kapılarını açmış durumdadır.

Hangi Tip Kürtaj

Kürtaj olmayı düşünenleri ilk başta kendi çevreleri ve internetteki asılsız bilgiler korkutmaktadır. Bu alanda yapılan araştırmalar neticesinde teknolojik iyileşme ilerlemiş. Artık eskisi gibi kürtaj yapan doktor kalmamıştır. Ağrısız vakumlu kürtaj hemen hemen bütün kliniklerde benimsenip uygulanmaktadır. Balıkesir kürtaj kliğimiz de ağrısız vakumlu kürtaj ı tercih etmektedir.

Vakumlu kürtajın tercih edilmesinin sebebi rahime zarar verme ihtimali ortadan kaldırır. Böylelikle kadınların tekrar kalmak isterse önünde bir engel olmaz.

Kürtaj Sonrası İyileşme

Balıkesir kürtaj kliniğinde yapılan işlemden sonra herhangi bir olumsuz bir duruma karşı siz 1 saat gözlem altında duruyorsunuz. Aslında kliniğimizde dinleniyorsunuz. 1 saatin sonunda Balıkesir kürtaj doktorunun onay vermesi ile kliniğimizden ayrılıp hayatınıza kaldığınız yerden devam ediyorsunuz.

Bazı kısıtlamalar bulunmaktadır. Bunları özetlersek eğer;

  • 2 hafta içerisinde cinsel ilişkiye girmeniz önerilmez.
  • Tampon kullanımı yerine 1 hafta boyunca ped tercih edilmeli.
  • Havuza ve denize 2 hafta girilmemeli.
  • Ayakta duş almanızda herhangi bir sıkıntı olmazken, 15 gün boyunca küvete su doldurup girmeniz önerilmez. Rahim sağlığı önemlidir. O yüzden herhangi olumsuz bir komplikasyona izin verilmemeli.
  • İlk 12 saat araç kullanmanız önerilir.
  • Yoğun bir işte çalışıyorsanız, en azından kürtaj olduğunuz gün dinlenmeniz gerekir.
  • Anestesinin etkisi ile ilk 1 saat dinlendikten sonra yemek yiyebilirsiniz.
  • Gebe kalmak isterseniz, bunun için en ideal sürenin 3 ay sonra olduğunu düşünerek hareket etmek gerekir.
  • Pamuklu iç çamaşırı tercih edilmelidir.

Yukarıdaki uyarılar dikkatle okunmalı ve uyulmalıdır. Aksi bir durumda rahim bölgesi hassas bölge olduğu için olumsuz bir durum oluşabilir.