balıkesir kürtaj
balıkesir kürtaj

Balıkesir Haftalara Göre Kürtaj Fiyatı

Balıkesir Kürtaj işlemi delinince sadece aklımıza bebek aldırma gelmemelidir. Balıkesir kürtaj halk arasında denildiği zaman sadece Bebek aldırma işlemi akla gelir. Fakat bununla da sınırlı değildir rahim içerisinde oluşan bir tümörün alınması veya rahimde meydana gelen bir kanamanın oluşması gibi durumlarda da kürtaj işlemi yapılmaktadır. Bunun yanında rahimde ölü olan bebeklerin oradan alınması için ve düşük yapan kadınların rahimde kalıntı kalmaması için yaptırdıkları cerrahi işlemlere de kürtaj denir. Kürtaj işlemi genellikle özel muayene ve kliniklerde yapılmaktadır. Balıkesir özel muayene ve klinikler ise kürtaj sonrasında belli bir ücret talep ederler.

Kürtaj fiyatları Balıkesir şehrinde genellikle kıymetten kliniği ve hastaneden hastaneye değişiklik göstermektedir. Burada fiyatı belirleyen yapılacak işlemin veya kürtajın nasıl gerçekleşeceği ve hangi şartlar altında gerçekleşeceği etki eder. Kürtaj fiyatları Balıkesir ‘ de standart bir fiyat değildir. Genellikle hastane ve kliniklerde gebeliğin haftalığı dahi fiyatı etki etmektedir. Bunun yanında uygulanan testler muayenelerde kürtajda belli bir üzere tabi tutulmaktadır. Hastanelerde kürtaj öncesi ve sonrasında yapılan muayenelerde kürtaj fiyatına dâhildir. Tabii ki ya aksi söz konusu olan hastane ve kliniklerde vardır.

Kürtaj Fiyatını Etkileyen Unsurlar

Buralarda ise sadece Kürtaj için ayrı bir ücret muayene ve testler için ayrı bir ücret alınır. Detaylı ve kapsamlı bir araştırma ile daha uygun kürtaj fiyatları Balıkesir şehrinde bulabilirsiniz. Kürtajı yapan doktorunuzun kariyeri dâhil sizlerin kürtaj fiyatına etki eder. Gitmiş olduğunuz klinik ve hastanelerde tam teşekküllü olması veya normal standart da olması da fiyatı etkiler. Kürtaj fiyatları Balıkesir şehrinde genellikle ücretsiz yapılmaktadır. Devlet hastaneleri ücretsiz bir şekilde kürtaj belirli şartları da vardır. Bakıldığı zaman devlet hastanelerinde Hayati bir risk olmadığı sürece kürtaj uygulaması yapılmaz. Hayati bir risk varsa devlet hastanelerinde ücretsiz bir şekilde kürtaj yapılır fakat 18 yaşını doldurmamış kişiler de anne ve baba onayı alınarak yapılır. Aynı zamanda gebeliklerin 10 haftalığı geçmemesi de aranan şartlar arasındadır. 10 haftalığı geçen gebeliklerde eğer anne sağlığını veya bebeğin sağlığını tehdit eden herhangi bir sorun karşısında ancak kürtaj yapılır. 10 haftalık geçen gebeliklerde de en fazla 20 haftalığa kadar kürtaj işlemi uygulanır.