kürtaj sonrası cinsel ilişki
kürtaj sonrası cinsel ilişki

Kürtaj Sonrası Cinsel İlişkiye Girilebilir Mi?

Kürtaj Nedir?

Balıkesir kürtaj yaptıracak kişilerin öncelikli olarak kürtaj nedir ve nasıl yapıldığını bilinmesi gerekir. Kürtaj, özel bir alet yardımı ile rahim içinin temizlenmesi olarak ifade edilebilir. Gerek gebelik sonlandırmada gerek ise kadın sağlığı açısından kürtaj önemli bir tedavi yöntemi olmaktadır. bu sebeple kürtajın başarılı şekilde yapılması çok önemlidir. Kürtaj yapılırken öncelikle kişiye sedasyon anestezisi uygulanır. Bunun amacı kürtaj esnasında kişilerin zorluk yaşamaması ve çok acı çekmemesi içindir. Ardından ise ince bir plastik kanül yardımı ile kürtaj işlemi gerçekleştirilir. Birçok kürtaj yöntemi olmanın yanı sıra en çok tercih edileni vakumlu kürtajdır. Diğer kürtaj yöntemlerine nazaran daha kolay ve rahat olduğu için genellikle vakumlu kürtaj ön planda olmaktadır. ve 15 dakika gibi kısa bir sürede Balıkesir kürtaj işlemi sonlanmış olur.

Kürtaj Sonrası Cinsel İlişkiye Girmek

Bu sorunun cevabını şu şekilde verebiliriz. Balıkesir kürtaj olduktan sonra 20 gün gibi bir süreçte cinsel ilişkiye girilmemesi gerekir. Doktorlar tarafından tavsiye edilmemektedir.  20 günlük süreçte cinsel bir birliktelik yaşanması bazı küçük sorunlara yol açacağı için önerilmez. Bu konuda dikkatli olunması gerekir. 20 günlük süreç sonunda doktorunuza kontrole giderek, danışabilirsiniz. Bu sayede kürtaj sonrasında hatalı bir davranışta bulunmamış olursunuz. Her ne kadar basit bir işlem gibi görünüyor olsa bile kürtaj işleminden sonra da dikkat edilmesi gereken birçok konu vardır. Cinsel birliktelik konusuda dikkat edilmesi gereken önemli  konulardan biri olarak karşımıza çıkar.

En iyi Balıkesir Kürtaj Klinikleri

Balıkesir kürtaj işlemi yaptıracak olan kişiler, kürtaj yapılacak yer ile ilgili olan tercihini kliniklerden yana kullanmaktadır. Bu sebeple sürekli klinikleri araştırarak karşılaştırma yapmaktadırlar. Balıkesir kürtaj yapan klinikler son derece ulaşılabilir olmaktadır. İsteyen herkes kürtaj olabilmektedir. Fakat 18 yaşından küçük olan kişilerde aile onayı şartı aranmaktadır. Aile onayı alındıktan sonra kürtaj yapılabilir. Kürtaj yapılan kliniklerde öncelikli olarak temiz ve steril bir ortam olmasına dikkat edilmelidir. Kürtaj sırasında kullanılan kanüllerin steril olması, sağlığını tehdit etmez. Fakat steril olmaması durumunda birçok hastalığa davetiye çıkarmaktadır.